Ahojte všetci milovníci Vianoc 😊 Konečne už klopú na dvere tie najúžasnejšie sviatky v roku. Vianoce. Milujem to krásne predvianočné obdobie, keď sa ešte len teším na to, že prídu. Tie chystačky a zháňanie darčekov...Pečenie medovníkov a kadejakých iných dobrôt, ktoré pečiem niekoľkokrát, lebo do Vianoc sa vždy pojedia 😊 Vo vzduchu vonia zima a ak sa pošťastí, tak zažijeme aj sneh a všade je taký pokoj a úplne iná atmosféra ako počas roka. Neskutočne si to vychutnávam a vyzdobené mám už mesiac dopredu. Všade sú svetielka a vianočné ozdôbky, ktoré mi robia náladu 😊 Ale keďže je tu tá nepríjemná doba, kedy máme samé obmedzenia, je dosť ťažké vybrať darček, ktorý by sme si predstavovali. Oblečenie, šperky, elektronika...všetko potrebujeme vidieť, chytiť, vyskúšať. Bohužiaľ to nejde a nám neostáva nič iné, len si zaobstarať darčeky cez internet. Hlavne my, ktorí sme si ich nechali na poslednú chvíľu. Moji psíci majú darčeky už dávno pripravené 😊 Neviem sa dočkať ako sa z nich budú tešiť 😊. Ale čo ostatní? Pre mňa je najlepším riešením zdravie a kozmetika. Tomu sa poteší každý. Nič tým nepokazím a keď zhruba viem, čo kto potrebuje, poteším ich balíčkom kozmetiky od ALLERGIKY. Je tam široký výber od hlavy až po päty. Šampón, sprchový gél, telové mlieka, balzam na pery, krém na očné viečka...jednoducho všetko, čím poteším mojich blízkych a dokonca to má ešte aj bonus v podobe blahodarného liečivého účinku. Takže za mňa skvelý výber a mám vystarané. Dobrú kozmetiku všetci ocenia a keďže ju už mali možnosť vyskúšať, tak viem, že nesklame. Tak a teraz si môžem robiť posledné prípravy a tešiť sa na prichádzajúce sviatky pokoja, lásky a rodinnej pohody. Prajem vám všetkým veľa zdravia, vianočnej nálady, radosti pri stromčeku a v duši poklady 😊 Vaša Femi. Ako sa pripravujete na Vianoce vy?

O pár dní je tu koniec novembra a s ním sa začína blížiť aj to krásne obdobie, plné očakávaní, radosti, svetielok a v neposlednom rade aj naháňačiek za darčekmi. Vianoce sú pre mňa tým najkrajším obdobím v roku a neskutočne sa na ne teším 😊 Aby som sa vyhla preplneným obchodom, objednávam darčeky cez internet z pohodlíčka domova a s veľkým časovým predstihom, aby aj včas dorazili. Ako prví už majú objednané darčeky moji psíci 😊 Tým viem vybrať hneď, hihi. Sú nenároční a tešia sa zo všetkého nového a ja sa teším ešte viac, keď ich vidím pri tej radosti. Teraz je vonku chladno a sychravo s výnimkou pár slnečných dní, preto sme vonku menej a viac sa hráme doma v teplúčku. A teraz je ten správny čas aj na zahájenie veľkého upratovania. Umývanie , leštenie, triedenie nepotrebných vecí...hlavne nech sa všetko leskne a nech všade krásne čisto a voňavo. Upratovanie je moje veľké hobby, ale niekedy býva poriadne zdĺhavé a náročné. Veľmi rada umývam podlahy a kúpeľňu. Saponáty, pena, vône...ulalaaaaaaa. Len občas sa zabudnem a nevezmem si rukavice. Vtedy to aj poriadne oľutujem, pretože mi to tak vysuší ruky, že chodím s popraskanou svrbiacou pokožkou ešte dva týždne. Ale je tu jeden super krémik ALLERGIKA Hebký krém na ruky, bezpečná a spľahlivá ochrana kože rúk voči vode a dráždivým látkam. Vytvára na koži neviditeľný vode odolný polysiloxánový film , ktorý pokožku rúk účinne chráni pred podráždením. Odkedy som ho vyskúšala, stal sa pre mňa jednotkou medzi krémami na ruky. Keďže neznesiem ten pocit suchosti a šušťania rúk, nosím ho všade so sebou. Vydrží dlho a je veľmi príjemný. Takže môžem upratovať až do Vianoc 😊Prajem vám všetkým veľa zdravia, ešte viac radosti, ruky nakrémované a žiadne starosti 😊 Vaša Femi.

Ahojte, máme tu október a s ním aj chladné a sychravé počasie. Vonku už fúka silnejší vietor a niektorým z nás sa už nechce ani nos vystrčiť z teplučkého domova. Ja osobne mám veľmi rada jeseň, jej nádhernú farebnosť a melancholicky naladenú atmosféru. Aj keď je vonku niekedy naozaj nepríjemné počasie, pri správnom zachuchlení sa si to viem veľmi užívať. Ale čo na to moje pery? Tie reagujú celkom prudko a dávajú svoj nesúhlas s prechádzkou v chladnom a veternom počasí jasne najavo. S nimi mám permanentný problém, ktorý trvá celú jeseň a zimu. Vysychajú a praskajú a nedajbože si zabudnem doma balzam na pery, som odsúdená na oblizovanie a obkuskávanie popraskanej pokožky z pier po celú dobu, kým si ich znova nenatriem. Je to fakt na nervy a hlavne v takom stave vyzerám, akoby ma práve vytiahli z mrazáku 😊 O rúži ani nesnívam. To by dopadlo. Farebné lupienky ozaj nepotrebujem . Skúšala som kadejaké balzamy a mastičky, ale všetko vydržalo veľmi krátku chvíľu a znova som vyschla. Moje pery sú nenásytné a nestačí im povrchové premazanie, potrebujú niečo naozaj výživné a regeneračné, aby sa upokojili a tento predpoklad splnil ALLERGIKA LIP REPAIR kozmetický výrobok na veľmi suché a popraskané pery a pokožku v okolí pier. Vydrží o dosť dlhšie na perách ako iné balzamy a hlavne ich perfektne zregeneruje, zmäkčí a dodá perám potrebnú hydratáciu. Dokonca sa môžem aj oblizovať a stále nemám lupienky 😊 A pocit pnutia a štípania je preč. Pobyt vonku v tomto počasí je oveľa príjemnejší a komfortnejší. Už sa nebojím sychravého počasia 😊 Určite stojí za vyskúšanie. Ak sa vám už nechce bojovať s podobným problémom , tak je tu šanca spríjemniť si jeseň 😊 Tak šup-šup do toho. Prajem vám veľa zdravia, teplo v duši, nech vám pery chlad nesuší 😊 Vaša Femi. Ako sa staráte o svoje pery vy ?

Zdravím všetky "suchokožky". 😊 Dnes sa chcem s vami podeliť o tému – sprchovanie. Celoročne mám problém so suchou pokožkou, ale v lete je to ešte náročnejšie. Keďže som veľká milovníčka vody a kúpania, doprajem si okrem sprchy aj viachodinové čľapotanie v jazere. Ono to vyzerá tak magicky a úchvatne, že pokožka je vo vode hydratovaná, ale keď vyleziem z vody na slnko a uschnem, vyzerám ako šupinatec. Celá som napnutá, lesklá a svrbia ma až korienky vlasov. Na natieranie som lajdák, kým nemám pocit, že si rozškriabem kožu. Doma som ale poctivka a nevynechám telové mlieko po každej sprche. Pretože musím. Teda donedávna som musela. Po každom sprcháči som bola ako sušienka a moja pleť prosila o kvapku mliečka, nech sa napije. Tak som jej dopriala. Nech ma neotravuje tým svrbením. Teraz si môžem tento luxus nenatierania dovoliť, keď použijem ALLERGIKA kúpací a sprchovací gél. Tento sprcháčik je úžasný v tom, že dokáže pleť pri sprchovaní natoľko hydratovať, že už nie je nutné použiť telové mlieko, ale samozrejme, ak ho použijem, tak len umocním hydratáciu, čo nikdy nie je na škodu. Neobsahuje mydlo ani parabény, takže nedráždi pokožku a nespôsobuje alergické reakcie. Zamilovala som si ho hneď po prvom použití, pretože jemnosť a hydratáciu som zacítila okamžite. Moja pleť žiari šťastím a spokojnosťou. Leto je náročnejšie, pretože potrebujem sprchu aj viackrát denne a to neustále vysušovanie jej nerobí dobre. Takže používanie tohto gélu robí z môjho sprchovania zážitkový rituál a pocit spokojnosti pretrváva po celý deň 😊 Našej pleti sa musíme venovať pravidelne a nezabúdať pritom na kvalitu, aby nám naše prehrešky nemusela pripomenúť v neskoršom veku. Hydratácia je hlavný kľúč k udržaniu pružnej a zdravo vyzerajúcej pleti, preto jej doprajme dostatok vody zvonka aj zvnútra. Pitný režim je veľmi dôležitý. Uprednostňovať by sme mali čistú vodu a minerálky a nezabúdajme dopĺňať tekutinky aj po pití kávy, pretože nás odvodňuje. Prajem vám všetkým veľa zdravia, hydratujme, z krásnej pleti sa radujme😊 Vaša Femi 😊 Ako hydratujete svoju pleť vy?

Sme v druhej polovici leta a niektoré z nás si to uvedomujeme už aj podľa farby našej pokožky, ktorú sme si postupne ugrilovali na požadovaný odtieň 😊 Moja je práve v stave po dôkladnej dávke slniečka pri mori, takže som spokojná a ten zlatistý odtieň je úžasný 😊 Síce som si nabalila niekoľko druhov opaľovacích krémov s rôznymi faktormi, ale na mieste činu som aj tak použila len jediný a to ten na tvár. Telo som vystavila slnečnému žiareniu bez ochrany, takže sa mi za to určite nepoďakuje a už to nikdy nezopakujem. No čo už ... každú chvíľu som sa hodila do vĺn, tak sa mi popravde ani nechcelo opakovane natierať. Nie je to správne, ale určite nie som jediná, ktorá zanedbáva starostlivosť o svoju pokožku v tomto smere. Ale po opaľovaní jej doprajem poriadnu hydratáciu, aby som ju úplne nevysušila. Je suchá dosť aj bez toho, aby som jej s tým dopomohla. Závislosť na telových mliekach sa vekom stupňuje :D. Ich spotreba je neuveriteľná. A je aj dosť náročné nájsť kvalitné telové mlieko, po ktorom nie som po chvíli znova presušená. Moja pleť to mlieko doslova vypije a znova je suchá. Momentálne som zamerala svoju závislosť na telové mlieko ALLERGIKA HYDROLOTIO SENSITIVE. Pocit vláčnosti upokojuje aj moje zmyslové bunky a cítim sa omnoho lepšie. Toto mliečko je skvelé v tom, že sa krásne vstrebe a nezanecháva pocit mastnoty, ale príjemnej vláčnosti. A pokožka zostáva hydratovaná a príjemná bez pocitu vysušenia po celý deň. Okrem toho obsahuje účinnú látku proti svrbeniu, v prípade, ak ste to s opaľovaním prehnali 😊. Tak ako sa potrebujeme hydratovať zvnútra, takisto je potrebné hydratovať sa aj zvonka. Ak si chceme dlhodobo udržať peknú hebkú pleť bez vrások, dávajme jej piť kvalitný nápoj v podobe dobrého hydratačného telového mliečka. Verte mi, že sa nám za to odvďačí 😊 Slniečko je fajn, ale tiež si ho treba užívať s rozumom. To si hovorím zakaždým, keď to s ním preženiem. Dokážem sa škvariť celé hodiny, ale len pri vode. Tam naozaj neviem kedy dosť. Milujem sa tuleniť ....jazero, more....hmm....opekať sa a potom si zaplávať a toto robiť dokola niekoľko hodín 😊 Škoda, že leto je tak krátke. Tak si ho užite pekne pri vode na slniečku, podľa možností, hlavne všetko s mierou 😊 Prajem vám veľa zdravia, veľa vody, zvláčňujte pleť do pohody 😊 Vaša Femi 😊 Ako si hydratujete vašu pleť po opaľovaní vy ?